Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
KBIN | Studia

Zapraszamy na studia!

Email Drukuj

Nasze silne strony

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo to jeden z nielicznych kierunków dający swoim absolwentom tak szerokie wykształcenie. Studia przygotowują do pracy w różnych instytucjach działających w sferze komunikacji publicznej, kultury, edukacji, biznesu, nauki i administracji, wszędzie tam, gdzie gromadzi się, opracowuje i udostępnia informację. Osoba kończąca studia zostaje przygotowana do pracy w różnych typach bibliotek, ośrodkach i centrach informacji (np. mediatekach, ale także bibliotekach naukowych), instytucjach wydawniczych i księgarskich (np. redaktor, księgarz), archiwach, a także (po ukończeniu specjalizacji pedagogicznej) w szkolnictwie.

Informacja w środowisku cyfrowym powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony pracodawców na specjalistów w zakresie publikowania sieciowego, obsługi instytucji i firm z sektora informacyjnego prowadzących działalność wirtualną (internetowe księgarnie, wydawnictwa, biblioteki cyfrowe, repozytoria), a także na pracowników kompetentnych w zakresie tworzenia baz danych i zarządzania treścią elektroniczną.

Kierunki z przyszłością

We współczesnym świecie coraz większą wagę przywiązuje się do kształcenia przez całe życie. Wymóg ten pozwala spełnić wybór odpowiednich studiów wyższych.
Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo to nie tylko biblioteki! To ciekawe studia przedstawiające reguły rządzące rynkiem wydawniczym, procesy czytelnicze, to także szansa na poznanie nowoczesnych źródeł informacji, które bez uporządkowania i ugruntowania wiedzy o nich stają się bezużyteczne. Na tych źródłach informacji skupia się nasz nowy kierunek - Informacja w środowisku cyfrowym.

Dajemy szeroki wybór

Dla naszych przyszłych studentów przygotowaliśmy szeroki wachlarz możliwości. W swojej ofercie mamy zarówno studia dzienne, prowadzimy również studia podyplomowe dla tych, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę z zakresu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Proponujemy atrakcyjne praktyki zawodowe i specjalizacyjne. Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do wykonywania zawodu!

>> Proponujemy atrakcyjne praktyki zawodowe i specjalizacyjne.

Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do wykonywania zawodu!

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama