KBIN | STREFA STUDENTA | Z serii: Czy wiesz, że...? Kilka słów o Olimpiadzie Bibliologicznej i Informatologicznej

W 2013 r. wystartował I Etap Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej, której Komitet Główny mieści się przy Katedrze Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej. Zamysł organizacji Olimpiady pojawił się w gronie pracowników Katedry Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego w 2012 r. i jest jedną z form upamiętnienia życia oraz dorobku naukowego twórcy autonomicznych uniwersyteckich studiów bibliotekoznawczych, współtwórcy Uniwersytetu Łódzkiego  - prof. Jana Muszkowskiego (1882-1953), którego 60. rocznicę śmierci środowisko zawodowe i naukowe obchodziło w 2013 r. Pomysł zorganizowania Olimpiady, wielokrotnie dyskutowany, konsultowany i dostosowywany do oczekiwań uczniów, nauczycieli i programu nauczania w szkole średniej oraz potrzeb rynku pracy, został ostatecznie wdrożony w 2013 r. W tymże roku powołany został Komitet Główny Olimpiady. Obecnie zakończył się I Etap Olimpiady, do którego zgłosiło się ponad 30 uczniów z 20 szkół całego kraju. Cieszymy się, że nasza idea popularyzacji bibliologii i informatologii zyskała sympatyków!

O wynikach poszczególnych etapów i ważnych terminach związanych z kolejnymi edycjami będziemy informowali na bieżąco. Zapraszamy też na stronę www.olimpiadabii.uni.lodz.pl.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali finałowej II edycji Olimpiady, która odbyła się 17 kwietnia 2015 r. w gmachu Wydziału Filologicznego.