Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
KBIN | Strefa kandydata | Nasi Studenci IŚC

Nasi Studenci - Informacja w środowisku cyfrowym

Email Drukuj PDF
Spis treści
Nasi Studenci - Informacja w środowisku cyfrowym
Maciej Zaremba
Joanna Ziółkowska
Szymon Zdrojewski
Wszystkie strony

Na tej stronie prezentujemy sylwetki naszych studentów, którzy wybrali Informację w środowisku cyfrowym i zgodzili się podzielić się swoimi wrażeniami z młodszymi kolegami, którzy myślą o studiach na tym kierunku

studenci IŚC

 


Maciej Zaremba

Rok studiów Pierwszy
Co skłoniło mnie do podjęcia studiów na IŚC? Nie chciałem iść na ,,zwykłe studia’’, typową masówkę z wykładami, takimi samymi rok w rok, na których siedzi 100-200 studentów, a prowadzący nie ma szans dotrzeć do wszystkich. Zależało mi też, aby kierunek, jaki wybiorę, dał mi szansę rozwoju, był ambitny, dobrze prowadzony i ciekawy, najlepiej też przyszłościowy. Tylko Informacja w środowisku cyfrowym spełniała według mnie te kryteria. Mały limit miejsc, ciekawy, innowacyjny kierunek, interesujące zajęcia, program pozwalający po ukończeniu studiów być konkurencją na rynku pracy. Dwa lata temu pracowałem w jednej z łódzkich firm multimedialnych na stanowisku Researchera i Specjalisty ds. marketingu i ePR. Lubiłem tę pracę i mimo braku wykształcenia ani doświadczenia sprawdziłem się w niej. Zakres moich obowiązków w dużej mierze pokrywa się z sylwetką absolwenta Informacji w środowisku cyfrowym, co również zachęciło mnie do wybrania tego kierunku.
Co jest ich największym atutem? Małe grupy pozwalające na bardziej indywidualną pracę ze studentem oraz interesujący, innowacyjny i aktualny program.
Co chciałbym robić po studiach? Jak wspominałem praca Researchera i Specjalisty ds. marketingu i ePR bardzo mi się podobała, jest to jakaś alternatywa. Jednak moim marzeniem, do którego dążę od kilku lat jest zostanie aktorem i jest to moim głównym celem, nadal będę próbował go zrealizować.
Moje pasje, zainteresowania, hobby Aktorstwo. Kocham zwierzęta, w szczególności psy. Interesuję się historią sztuki, muzyką, fotografią. Lubię grać w gry komputerowe, mam nadzieję kiedyś zagrać w jednej (oddać postaci swoje ruchy za pomocą motion capture, twarz, mimikę, gesty, nagrać partie dialogowe, aktorstwo coraz bardziej wchodzi do gier komputerowych a rynek polski otworzył się dzięki Wiedźminowi, więc może się uda ;)
Moje największe dotychczasowe osiągnięcie Otrzymanie tytułu Społecznika roku 2012 w konkursie Godni naśladowania organizowanym przez Urząd Miasta Płocka oraz rola w koprodukcji polsko-niemieckiej, w której grałem ramię w ramię z zawodowymi aktorami
Co jeszcze chciałbym osiągnąć? Podobno marzyć trzeba odważnie, chciałbym wystąpić kiedyś na Brodwayu i zobaczyć Ziemię z ISS. Jednak zostanie zawodowym aktorem i karierę pozwalającą mi utrzymać się z mojej sztuki również nazwałbym spełnionym marzeniem. Chciałbym być też szczęśliwym człowiekiem.
Rada dla kandydatów na studia Nie przejmujcie się maturą i nie narzekajcie, że w ogólniaku dużo się od Was wymaga (; Smak wymagań poznacie dopiero na studiach, a to i tak tylko przedsmak dorosłego życia. Poradziłbym też, żebyście uczyli się tego, co Was interesuje i rozwijali swoje zainteresowania. Oczywiście resztę przedmiotów również trzeba zaliczyć, ale takie jest życie. Natomiast brak zainteresowań jest czymś strasznie ograniczającym. Nie bójcie się, nie przejmujcie się innymi i róbcie to, co sprawia wam przyjemność. Nikt szczęśliwy za was nie będzie, nikt za was życia nie przeżyje. Podejmujcie świadome decyzje i ponoście ich konsekwencje, uczcie się ze swoich porażek i próbujcie aż się uda.
Moje motto Carpe Omnia
Lubię moje studia ponieważ... Czuję, że się na nich rozwijam. Są ciekawe i zmieniają moje podejście do niektórych kwestii. Uczą też wielu przydatnych rzeczy, zamiast karmić tylko mało pragmatyczną wiedzą. Są też wyzwaniem, a ja lubię wyzwania (;

 


Joanna Ziółkowska

Rok studiów Pierwszy
Co skłoniło mnie do podjęcia studiów na IŚC? Ulotka prezentująca kierunek, którą wzięłam z Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu.
Co jest ich największym atutem? Na większości zajęć można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na zajęciach przy komputerach pracujemy w różnych programach, co poszerza umiejętności. Warto też wspomnieć, że nasi wykładowcy z pasją podchodzą do prowadzonych zajęć.
Co chciałbym robić po studiach? Chciałabym mieć pracę, w której każdy dzień przynosiłby coś nowego i stawiał wyzwania.
Moje pasje, zainteresowania, hobby Uwielbiam gotować i piec ciasta. W wolnych chwilach lubię też czytać książki. Interesuję się psychologią i rozwojem osobistym.
Moje największe dotychczasowe osiągnięcie Najwyższa średnia na roku.
Co jeszcze chciałbym osiągnąć? Pisać i oddawać do publikacji teksty naukowe.
Rada dla kandydatów na studia Idźcie za głosem serca i wybierzcie takie studia, na których będziecie czuli się dobrze. Nie ma nic gorszego niż robienie i uczenie się czegoś, czego się nie lubi.
Moje motto Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeśli zdecydowałaś, że idziesz na sam szczyt.
Lubię moje studia ponieważ... Czuję się na nich swobodnie.

 

 


Szymon Zdrojewski

Rok studiów Pierwszy
Co skłoniło mnie do podjęcia studiów na IŚC? Zainteresowania i chęć rozwoju.
Co jest ich największym atutem? Wszechstronność kierunku i gmach Wydziału.
Co chciałbym robić po studiach? Pracować w IT lub podobnej branży.
Moje pasje, zainteresowania, hobby Muzyka: jestem multiinstrumentalistą. Poza tym szeroko pojęta sztuka, informatyka, gry i programy komputerowe (ich historia, mechanika jak i samo używanie), memy jako przejawy dynamiki kulturowej.
Moje największe dotychczasowe osiągnięcie Niezdany rok na informatyce, przeżyłem :D
Co jeszcze chciałbym osiągnąć? Chciałbym założyć rodzinę.
Rada dla kandydatów na studia Nie stresujcie się maturą ;)
Moje motto „Nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie” – Józef Piłsudski
Lubię moje studia ponieważ... Uczę się tu wielu rzeczy przydatnych w późniejszym życiu.

 
Reklama
Reklama