Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
KBIN | Strefa studenta | Specjalizacje i praktyki | Oferty pracy i praktyk Katedry

Oferty pracy i praktyk Katedry

Email Drukuj PDF

Wykaz instytucji przyjmujących studentów

kierunku Informacja w środowisku cyfrowym

na praktyki zawodowe w roku akademickim 2016/17

  1. Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Centrum Informacyjno-Biblioteczne
  2. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
  3. Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim
  4. Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego
  5. Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Górna
  6. Zakład Graficzny „Graf” (Sieradz)
  7. Muzeum Miasta Pabianic
  8. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  9. Wydawnictwo Galaktyka Sp. Zoo (Łódź)
  10. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
  11. Replay Sp. Zoo (Warszawa)

Propozycje praktyk

Szukasz praktyk? Świetnie się składa, bo Centrum Promocji UŁ szuka praktykantów!

Jeśli interesuje Cię szeroko pojęta branża promocji, na którą składają się działania marketingowe, media społecznościowe, content video, społeczna odpowiedzialność biznesu, a także organizacja wydarzeń, wszystko to znajdziesz w Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego. Nasz zespół każdego dnia realizuje różnorodne projekty – od niewielkich zadań, w których liczy się czysta kreatywność po skomplikowane procesy, wymagające podejścia strategicznego.

Przy tak dużym rozstrzale obowiązków trudno o rutynę – każdy kolejny dzień przynosi nowe doświadczenia.

Szukamy osób o otwartych głowach, które wesprą nas w codziennych wyzwaniach. Liczymy na pozytywne nastawienie, energię i chęć angażowania się w różne obszary dziedziny promocji. W zamian oferujemy możliwość poznania od kuchni pracy zespołu, na którego barkach spoczywa odpowiedzialność za wizerunek największego łódzkiego pracodawcy, będącego jednocześnie największą uczelnią w woj. łódzkim!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych odbywaniem praktyk nieobligatoryjnych*.

*Praktyki obligatoryjne też są u nas możliwe, jednak warunkiem koniecznym jest osobiste załatwienie niezbędnych formalności w dziekanacie.

Jakie zadania przewidujemy:

  • Udział w bieżących działaniach biura prasowego – zapoznanie się z narzędziami niezbędnymi w pracy specjalisty ds. public relations
  • Copywriting
  • Tworzenie i uzupełnianie baz: mediów, wydarzeń, ekspertów naukowych, zdjęć
  • Nawiązywanie kontaktów ze Studenckimi Kołami Naukowymi
  • Prowadzenie działań w mediach społecznościowych (IG, TT, LI, FB)
  • Wsparcie przy bieżących wydarzeniach organizowanych przez Centrum Promocji
  • Wsparcie organizacji biura (wydawanie gadżetów, wydruk plakatów etc.)
  • Udział w projektach realizowanych przez Centrum Promocji (content video, promocja nauki i badań, wsparcie przy projektowaniu ulotek i plakatów, CSR, kontakty z International Students Office etc.)

Czego oczekujemy od praktykantów:

  • Realizacji dowolnego kierunku studiów
  • Zainteresowania branżą promocji
  • Dokładności, obowiązkowości, skrupulatności, umiejętności pracy w zespole
  • Dyspozycyjności 30 godzin w tygodniu (czas praktyk – min. 4 tygodnie)

Oferujemy:

  • Możliwość odbycia nieobligatoryjnych praktyk
  • Współpracę z młodym, fajnym zespołem
  • Możliwość poznania różnych obszarów branży promocji
  • Możliwość poznania pracy zespołu odpowiedzialnego za działania wizerunkowe największego łódzkiego pracodawcy
  • Pracę z ludźmi o różnym obszarze ekspertyzy
  • Podejście mentorskie
  • Pogodną atmosferę
  • Naukę uwalniania umysłu #ommmm ***

Zapraszamy na praktyki w Centrum Informatyki!