KBIN

Konkurs z okazji rocznicy urodzin prof. T. Kotarbińskiego

Szanowni Państwo,

131 lat temu urodził się profesor Tadeusz Kotarbiński, pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Aby uhonorować jego pamięć, UŁ organizuje konkurs na tłumaczenie jego wierszy. Uprzejmie proszę o rozpropagowanie informacji o konkursie wśród studentów Państwa Wydziałów (strony internetowe, media społecznościowe).

Tadeusz Kotarbiński – profesor, rektor, poeta. Konkurs z okazji rocznicy urodzin pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego

Nie każdy wie o tym, że profesor Kotarbiński jest autorem tomików poetyckich, np. „Wesołe Smutki”. Spośród nich wybrane zostało dziesięć utworów, które stanowią podstawę zadania konkursowego. Szanse na wygranie atrakcyjnych nagród w postaci m.in. czytników e-booków ma każdy, kto przetłumaczy 3 wiersze spośród 10 podanych, na jeden z wymienionych języków: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub hiszpański i prześle je do 30 kwietnia na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Do konkursu mogą przystąpić studenci, zarówno polscy jak i zagraniczni, ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Werdykt Jury, w którym zasiądą specjaliści UŁ w zakresie tłumaczenia na języki obce, zostanie ogłoszony w dniu 19 maja, a wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej uczelni.

Pióra w dłoń i niech wygra najlepszy! Życzymy powodzenia!

Szczegóły – w tym regulamin konkursu oraz wiersze do tłumaczenia – znajdują się na stronie Uniwersytetu Łódzkiego:

Z poważaniem,

Prof. dr hab. Tomasz Cieślak