Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Odwołanie zajęć i konsultacji z dr A. Walczak-Niewiadomską

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 19 marca br. zostają odwołane zajęcia i konsultacje z dr A. Walczak-Niewiadomską

 

Zmiany w planach zajęć

Email Drukuj PDF

Informujemy, że w zakładce Strefa studenta | Plany zajęć zamieszczono zmienione wersje planów na semestr letni bieżącego roku akademickiego. Zmiany dotyczą pierwszego i trzeciego roku studiów licencjackich na kierunku Informacja w środowisku cyfrowym oraz drugiego magisterskiego na Informacji naukowej i bibliotekoznawstwie. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami

 

Plany zajęć na semestr letni

Email Drukuj PDF

Informujemy, że w zakładce Strefa studenta dodano plany na semestr letni bieżącego roku akademickiego. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Plany mogą jeszcze ulec nieznacznym korektom.

 

Dyżur prof. S. Kurek-Kokocińskiej

Email Drukuj PDF

Dyżur prof. S. Kurek-Kokocińskiej odbędzie się 2 lutego (piątek) w godz. 12.00-14.00.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi organizuje szkolenie "Wystąpienia publiczne: 6 Skutecznych sposobów, aby pokonać stres

Email Drukuj PDF

 

Termin szkolenia: 17 stycznia, godz. 13:00-14.30

Czas trwania: 90 minut

Miejsce szkolenia: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, 
ul. Wólczańska 202, p. 28 (Czytelnia)

 

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę jak radzić sobie ze stresem towarzyszącym wystąpieniom publicznym.

Opis szkolenia:

Podczas szkolenia odpowiemy sobie na pytanie, co dzieje się z naszym ciałem podczas prezentacji oraz w jaki sposób odczuwany stres wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Poznamy sześć skutecznych sposobów, które pozwalają na redukcję odczuwanego napięcia i koncentrują się na dwóch obszarach – fizjologicznym i psychologicznym. Szkolenie poprowadzone zostanie w formie wykładu, z elementami ćwiczeń do wykonania samodzielnie podczas jego trwania. Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe w formie wydruku.

Cel szkolenia:

Zmniejszenie napięcia związanego z wystąpieniami publicznymi, poznanie wybranych technik radzenia sobie ze stresem i podniesienie umiejętności prezentacyjnych.

 

 

Trener:

Joanna Jezierska – psycholog i trener biznesu

Absolwentka studiów na kierunku psychologia doradztwa zawodowego i organizacji na Uniwersytecie Łódzkim. Twórca szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji miękkich oraz językowych  i warsztatów o tematyce związanej z radzeniem sobie ze stresem, wystąpieniami publicznymi oraz komunikacją w grupie. Przez trzy lata szkoliła pracowników dużego centrum operacyjnego w Łodzi. Obecnie jest właścicielem firmy szkoleniowej Pokój Spokój.

 

 

Nowa książka

Email Drukuj PDF

Na jubileusz 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ukazała się praca zbiorowa, w której znaczny udział w realizacji miał zespół z naszej Katedry. Na publikację składają się trzy części, zawierające opis działalności Związku Bibliotekarzy Polskich (Część I), organizacji bibliotekarzy w latach 1945-1989 (część II) oraz historii i działalności SBP w latach 1989-2017. Dodatkowo w pracy znalazły się biogramy Przewodniczących SBP oraz liczne ilustracje. Ponad 450 stron bogatej w wydarzenia historii największej organizacji bibliotekarskiej w Polsce, opisanej przez prof. Jadwigę Konieczną, prof. Stanisławę Kurek- Kokocińską, prof. Andrzeja Mężyńskiego, dr. Zbigniewa Gruszkę, dr Magdalenę Kwiatkowską, dr Magdalenę Rzadkowolską!

 

Obowiązkowe szkolenia dla studentów I roku

Email Drukuj PDF

Pod zamieszczonymi niżej linkami udostępniamy informację na temat szkoleń z BHP i Prawa autorskiego w roku akademickimi 2017/18, dostępnych dla studentów na platformie e-Campus UŁ. Szkolenie jest obowiązkowe dla wszystkich studentów rozpoczynających naukę na pierwszym roku.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonych plikach

Kurs BHP

Kurs z Prawa autorskiego

 
Reklama
Reklama