Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dyżur doktora Rafała Kępy w piątek

Email Drukuj PDF

W związku z przypadającym w środę Świętem Uniwersytetu dyżur doktora Rafała Kępy odbędzie się w tym tygodniu w piątek w godzinach 11.45-13.15

 

Spotkanie w sprawie praktyk dla II roku IŚC

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo, studenci II roku IŚC

Informujemy, że spotkanie w sprawie praktyk odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 12.00 w sali 1.11. Obecność obowiązkowa.

 

Program konferencji Dylematy w służbie użytkownikom informacji. Między misją a obowiązkiem

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji Dylematy w służbie użytkownikom informacji. Między misją a obowiązkiem.

Program w wersji do pobrania i wydrukowania dostępny jest na stronie konferencji.

 

Jak nie czytam, jak czytam - akcja masowego czytania

Email Drukuj PDF

Biblioteka w Szkole zachęca do wzięcia udziału w akcji Jak nie czytam, jak czytam.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić.

Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  www.czytamy.org.

jaknieczytam

 

Nowa książka Profesor Stanisławy Kurek-Kokocińskiej

Email Drukuj PDF

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się nowa publikacja Profesor Stanisławy Kurek-Kokocińskiej, zatytułowana Studia bibliotekoznawcze w Polsce. Historia i ewolucja w latach 1945-2015 (ze szczególnym uwzględnieniem przykładu Uniwersytetu Łódzkiego).

Książkę można nabyć (zarówno w postaci papierowej, jak i elektronicznej, na stronie Wydawnictwa.

 

Nagranie z finału IV edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

Email Drukuj PDF

Zamieściliśmy w serwisie Youtube nagranie z uroczystości otwarcia i zamknięcia finału IV edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Ponadto w serwisie Facebook dostępne są fotografie. Zapraszamy do oglądania!

 

Konkurs z okazji rocznicy urodzin prof. T. Kotarbińskiego

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

 

131 lat temu urodził się profesor Tadeusz Kotarbiński, pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Aby uhonorować jego pamięć, UŁ organizuje konkurs na tłumaczenie jego wierszy. Uprzejmie proszę o rozpropagowanie informacji o konkursie wśród studentów Państwa Wydziałów (strony internetowe, media społecznościowe).

Tadeusz Kotarbiński – profesor, rektor, poeta. Konkurs z okazji rocznicy urodzin pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego

Nie każdy wie o tym, że profesor Kotarbiński jest autorem tomików poetyckich, np. „Wesołe Smutki”. Spośród nich wybrane zostało dziesięć utworów, które stanowią podstawę zadania konkursowego. Szanse na wygranie atrakcyjnych nagród w postaci m.in. czytników e-booków ma każdy, kto przetłumaczy 3 wiersze spośród 10 podanych, na jeden z wymienionych języków: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub hiszpański i prześle je do 30 kwietnia na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Do konkursu mogą przystąpić studenci, zarówno polscy jak i zagraniczni, ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Werdykt Jury, w którym zasiądą specjaliści UŁ w zakresie tłumaczenia na języki obce, zostanie ogłoszony w dniu 19 maja, a wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej uczelni.

Pióra w dłoń i niech wygra najlepszy! Życzymy powodzenia!

Szczegóły – w tym regulamin konkursu oraz wiersze do tłumaczenia – znajdują się na stronie Uniwersytetu Łódzkiego:

https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/tadeusz-kotarbinski-profesor-rektor-poeta-konkurs-z-okazji-rocznicy-urodzin-pierwszego-rektora-uniwersytetu-lodzkiego

Z poważaniem,

Prof. dr hab. Tomasz Cieślak

Prorektor ds. studenckich

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama