Katedra Informatologii i Bibliologii UŁ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zmiana terminu dyżuru dr Rafała Kępy

Email Drukuj PDF

Dyżur dr Rafała Kępy zostaje przeniesiony z poniedziałku 15 styczna na czwartek 18 stycznia w godz. 13.30-15.30

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi organizuje szkolenie "Wystąpienia publiczne: 6 Skutecznych sposobów, aby pokonać stres

Email Drukuj PDF

 

Termin szkolenia: 17 stycznia, godz. 13:00-14.30

Czas trwania: 90 minut

Miejsce szkolenia: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, 
ul. Wólczańska 202, p. 28 (Czytelnia)

 

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę jak radzić sobie ze stresem towarzyszącym wystąpieniom publicznym.

Opis szkolenia:

Podczas szkolenia odpowiemy sobie na pytanie, co dzieje się z naszym ciałem podczas prezentacji oraz w jaki sposób odczuwany stres wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Poznamy sześć skutecznych sposobów, które pozwalają na redukcję odczuwanego napięcia i koncentrują się na dwóch obszarach – fizjologicznym i psychologicznym. Szkolenie poprowadzone zostanie w formie wykładu, z elementami ćwiczeń do wykonania samodzielnie podczas jego trwania. Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe w formie wydruku.

Cel szkolenia:

Zmniejszenie napięcia związanego z wystąpieniami publicznymi, poznanie wybranych technik radzenia sobie ze stresem i podniesienie umiejętności prezentacyjnych.

 

 

Trener:

Joanna Jezierska – psycholog i trener biznesu

Absolwentka studiów na kierunku psychologia doradztwa zawodowego i organizacji na Uniwersytecie Łódzkim. Twórca szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji miękkich oraz językowych  i warsztatów o tematyce związanej z radzeniem sobie ze stresem, wystąpieniami publicznymi oraz komunikacją w grupie. Przez trzy lata szkoliła pracowników dużego centrum operacyjnego w Łodzi. Obecnie jest właścicielem firmy szkoleniowej Pokój Spokój.

 

 

zmiana godzin dyżuru dr hab. prof. UŁ Marioli Antczak

Email Drukuj PDF

W dniach 11 i 18 stycznia (czwartek) dyżur dr hab. prof. UŁ Marioli Antczak odbędzie się w godz. 9.45-11.45

 

Zmiana godzin dyżuru dr M. Kwiatkowskiej

Email Drukuj PDF

Od dnia 8 stycznia dyżury poniedziałkowe dr Magdaleny Kwiatkowskiej odbywać się będą w godz. 10.00-11.30

 

Zmiana terminu dyżuru dr Z. Gruszki

Email Drukuj PDF

Informujemy, że dyżur dr Zbigniewa Gruszki od 20 grudnia zostaje przeniesiony z środy na czwartek w godz. 10.00-12.00

 

Zmiana terminów dyżuru dr hab. M. Przybysz-Stawskiej

Email Drukuj PDF

Informujemy, że od dnia 11 grudnia dyżury dr hab. M. Przybysz-Stawskiej odbywać się będą w poniedziałki w godz. 16.45-18.45

 

Nowa książka

Email Drukuj PDF

Na jubileusz 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ukazała się praca zbiorowa, w której znaczny udział w realizacji miał zespół z naszej Katedry. Na publikację składają się trzy części, zawierające opis działalności Związku Bibliotekarzy Polskich (Część I), organizacji bibliotekarzy w latach 1945-1989 (część II) oraz historii i działalności SBP w latach 1989-2017. Dodatkowo w pracy znalazły się biogramy Przewodniczących SBP oraz liczne ilustracje. Ponad 450 stron bogatej w wydarzenia historii największej organizacji bibliotekarskiej w Polsce, opisanej przez prof. Jadwigę Konieczną, prof. Stanisławę Kurek- Kokocińską, prof. Andrzeja Mężyńskiego, dr. Zbigniewa Gruszkę, dr Magdalenę Kwiatkowską, dr Magdalenę Rzadkowolską!

 
Reklama
Reklama
Reklama